Персоналізовані підходи для попередження ожиріння та діабету – спільна румунсько-українська програма отримання та поширення знань про здоров’я (PrePOD)

“Персоналізовані підходи для попередження ожиріння та діабету – спільна румунсько-українська програма отримання та поширення знань про здоров’я (PrePOD)”

Назва проекту: PrePOD

Сайт проекту: http://www.prepod.org.ua/

Тривалість проекту: 15.06.2020 – 15.12.2021 (термін реалізації проекту продовжено на 4 місяці, але не пізніше 31 грудня 2023 р.)

Загальний бюджет проекту складає 329 200 євро, 296 280 євро (90%) внесок Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020 та 32 920 євро (10%) внесок обох партнерів: Університету “Штефан чел Маре” (Сучава) та Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника (Івано-Франківськ).

Головний Бенефіціар – Університет «Штефан чел Маре» м.Сучава, Румунія

Бенефіціар 1 – Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, м.Івано-Франківськ, Україна

Координаторами є професор, завідувач кафедри біохімії та біотехнології ПНУ Володимир Лущак (м. Івано-Франківськ, Україна) та професор, завідувач кафедри охорони здоров’я та розвитку людини університету “Штефан чел Маре” Mihai Covasa (м. Сучава, Румунія). До команди проєкту з українського боку входять як спеціалісти Прикарпатського національного університету, так і Івано-Франківського національного медичного університету.

Головна мета проeкту – підвищення обізнаності населення щодо факторів ризику, пов’язаних з надмірною вагою, ожирінням та цукровим діабетом, обстеження дорослих і дітей на місцях та їх персоніфіковане консультування.

Проєкт покликаний сприяти зменшенню поширення ожиріння та цукрового діабету в Україні та Румунії.

ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ:

Провести скринінг осіб (дорослих і дітей), щоб визначити їхні ризики щодо надмірної ваги, ожиріння або діабету і забезпечити інтегративні індивідуалізовані інструменти для профілактики захворювань.

Оцінити поточну медичну практику сімейних лікарів та навчити надавачів первинної медико-санітарної допомоги в прийнятті превентивних підходів і ефективного консультування з питань харчування для пацієнтів із ожирінням та цукровим діабетом.

Активізувати співробітництво між Румунськими та Українськими фахівцями охорони здоров’я з метою:

1) отримання наукового розуміння поточної ситуації щодо показників ожиріння і цукрового діабету 2 типу в наших регіонах;

2) визначення загальних науково-обґрунтованих рішень щодо зниження темпів захворювань;

3) підвищення рівня доступу викладачів, технічного персоналу і студентів до наукових знань шляхом залучення їх у програми обмінних візитів, тренінгів та заходи проєкту, що пов’язані з дослідницькою діяльністю.

ЦІЛЬОВІ ГРУПИ

  1. Прямі цільові групи:

1) Місцева громада

Представлена румунським та українським міським та сільським населенням дорослого та шкільного віку з базових регіонів Сучавського повіту та Івано-Франківської області, які хворіють або мають ризик розвитку ожиріння та/або діабету.

2) Сімейні медичні працівники

Друга мета проєкту  залучити місцевих медичних працівників до надання консультацій з питань харчування та освіти в установах первинної медичної допомоги серед населення Румунії/України.

  1. Непрямі цільові групи:

Викладачі, дослідники, технічний персонал, студенти та інший персонал, залучений до цього проекту з обох країн.

Контактна особа і координатор проекту: д.б.н., професор, завідувач кафедри біохімії та біотехнології Володимир ЛУЩАК, тел. +380342506171, e-mail: prepod.pnu@gmail.com