Програма «Наука заради миру та безпеки»

Програма «Наука за Мир та Безпеку» / Security for Peace and Security programme

1)      Що таке програма «Наука за Мир та Безпеку»?

Програма «Наука за Мир та Безпеку» (SPS) – це механізм установлення зв’язків між науковцями країн-членів НАТО та країн-партнерів НАТО під час проведення досліджень стосовно безпекових питань. Ця програма сприяє міждержавній науковій співпраці та розвитку науки за допомогою виділення грантів та стипендій.

Тематика проєктів охоплює контр-тероризм, енергетичну безпеку, кібербезпеку, екологічну безпеку, прикордонну безпеку, протимінну безпеку, а також захист проти хімічних, біологічних, радіоактивних та ядерних агентів.

Список ключових пріоритетів Програми SPS

2)      Які існують можливості в рамках Програми SPS?

Існують 4 види проектів, які виділяє та фінансує програма SPS:

1. Multi-Year Projects/Багаторічні Проєкти

Тривалість від 24 до 36 місяців, фінансування від 250 тис. до 400 тис. євро.

1. Advanced Research Workshops/Курси Підвищення Кваліфікації

Тривалість від 2 до 5 робочих днів, фінансування від 30 тис. до 40 тис. євро, від 20 до 50 учасників.

1. Advanced Study Institutes/Інститути Передових Досліджень

Тривалість від 7 до 10 робочих днів, фінансування приблизно 60 тис. євро, 60-80 учасників.

1. Advanced Research Workshops/Воркшопи з передових досліджень

Тривалість від 5 до 7 робочих днів, фінансування приблизно 60 тис. євро, від 20 до 50 учасників.

3)      Які умови участі?

При подачі заявки на участь в програмі, потенційні учасники та їх проекти повинні відповідати таким критеріям:

1.  Проект повинен привносити новий досвід до Стратегічних Цілей НАТО та мати чіткий зв’язок з безпекою;
  2. Проект повинен стосуватися як мінімум одного ключового пріоритету SPS;
  3.  Проект може бути розроблений лише особами, які є громадянами країн-членів НАТО та країн-партнерів НАТО;
  4. Проект повинен бути очолений проєктним директором, який працює та проживає в країні-члені НАТО (NPD), а також проєктним директором, який працює та проживає в країні-партнері  НАТО (PPD);
  5. Проект повинен бути розроблений та втілений в життя вищевказаними співдиректорами, які мають афіліацію з державною, академічною або іншою некомерційною організацією. Комерційні організації не підпадають під умови фінансування SPS;
  6. Проект повинен вміщувати в собі реалістичні плани та бюджети;
  7. Проект повинен бути розроблений та керований згідно правил та обмежень, які описані у відповідних посібниках SPS.

Посібник

4)      Як долучитись до програми?

Перед початком подачі на конкурс, впевніться в тому, що:

1. Конкурс, на який ви подаєтесь, досі актуальний;
  2. Тема вашого конкурсу не йде всупереч дозволеним темам;
  3. Ви відповідаєте всім вимогам для отримання гранту SPS.

Процес подачі заявки виглядає наступним чином:

1. Перейдіть на сайт natosps.grantplatform.com і впевніться, що серед доступних тем потенційних проектів є тема, яка Вас цікавить, а також перевірте, чи триває період прийому анкет;
  2. Якщо Ви вирішили заповнити анкету, спочатку зареєструйтесь на сайті natosps.grantplatform.com
  3. Після реєстрації на сайті стане доступна опція заповнення анкети і подачі на конкурс.

Зверніть увагу:

Доступ до подачі анкет обмежений за часом, а подача анкет не триває цілий рік;

Для участі в конкурсах Ви повинні організувати свою роботу з колегою з країни-члена НАТО;

Процес розгляду Вашої анкети може тривати до 9 місяців.