До 1 лютого триває прийом заявок на участь у V Всеукраїнському конкурсі наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського.
Він заохочує студентів вищих навчальних закладів усіх спеціальностей до дослідження Революції Гідності, вивчення її історії, особливостей, здобутків, значення та впливу на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя.
«Цей конкурс не лише про важливу історичну подію минулого. Він про наше сьогодення, про важливість Революції Гідності в контексті теперішньої боротьби українців за нашу незалежність, за нашу свободу, за нашу гідність і за наше майбутнє», – наголосив Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.
Конкурс має на меті активізувати науковий інтерес до подій Революції Гідності, сприяти критичному переосмисленню новітньої історії України та популяризувати уроки, досвід та цінності Майдану серед молоді.
Порадою поділилася Анна Ситнікова (Лукасевич), яка стала однією із переможців третього конкурсу.
«Академічна складова надзвичайно важлива, але ще важливий момент проживання кожного з нас Революції Гідності, бо справді люди, які зараз пишуть ці наукові роботи, тоді ще були дуже маленькими. Вони бачили лише хронологію і могли бачити купу інших моментів, які відбувалися в той час. В будь-якому випадку те, що ваша робота буде написана і те, що ви глибше осмислите тему Революції Гідності, дасть вам більше розуміння української історії».
У конкурсі можуть брати участь студенти (бакалаври, магістри й аспіранти) як індивідуально, так і у складі авторського колективу, утім не більше двох осіб. Роботи мають бути написані українською мовою і не мати нагород інших змагань.
Член журі 4 і 5 Конкурсу, перший директор Архіву національної памʼяті Ігор Кулик підкреслив, що Революція Гідності – це одна з тих тем, яка потребує вивчення: «Як історик я завжди, коли в мене є можливість звернутись до аудиторії, кажу про те, що один з найбільших викликів, який стоїть в історії XX століття – це дослідження локальної історії, того, що відбувалося на місцях».
Конкурс на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського проводиться у два етапи. Подати заявку всі охочі мають до 1 лютого 2025 року. Оцінює роботи та визначає переможців журі, до його складу входять наукові, науково-педагогічні працівники, представники благодійних, громадських організацій та інші особи, які мають відповідний фаховий рівень.
Журі розгляне подані заявки з анотаціями, й до 1 березня відібрані для другого етапу учасники отримають повідомлення.
Другий етап – подання наукових робіт на розгляд журі. Конкурсну роботу претенденти мають подати до 31 липня 2025 року. Далі журі оцінюватиме роботи й визначатиме переможців.
Оголошення імен переможців V конкурсу на здобуття Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського відбудеться восени 2025 року. Переможці отримають, зокрема, дипломи та грошові премії: 15 000 гривень за І місце, 7 000 – за ІІ та 4 000 гривень за ІІІ місце.
Ініціювали заснування Відзнаки Сергія Кемського Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та громадська організація «Родина Героїв Небесної Сотні» в межах реалізації загального проєкту «Відзнаки Героїв».
Детальніше (положення про V конкурс, вимоги, заявка на участь) за посиланням: https://linktr.ee/Vidznaka_Serhiy_Kemsky
Ознайомитися з вимогами можна тут
Сторінка Конкурсу у Facebook https://www.facebook.com/Vidznaka.Kemsky.Serhiy
ДОВІДКА
Герой України, Герой Небесної Сотні Сергій Кемський народився у місті Керч Автономної Республіки Крим. Історик, політолог, журналіст. Публікувався в друкованих та онлайн-виданнях. Перекладав з англійської. Співзасновник Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив. Загинув від кулі на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року. Йому було 32 роки. Конкурс заохочує студентів вищих навчальних закладів усіх спеціальностей до дослідження Революції Гідності та її впливу на різні сфери політичного, суспільного й культурного життя. Ініціювали заснування Відзнаки Сергія Кемського Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та громадська організація “Родина Героїв Небесної Сотні” в межах реалізації загального проєкту “Відзнаки Героїв”. Цю відзнаку засновано для підтримки студентів усіх спеціальностей, які присвячують свої роботи суспільним перетворенням в Україні, цінностям Майдану, системній боротьбі з корупцією. Вперше конкурс наукових студентських робіт стартував 1 листопада 2018 року.