Конкурси Верховної Ради України для молодих учених

Комітет з питань освіти, науки та інновацій інформує, що відповідно до пункту 1 Положення про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук, затвердженого Постановою Верховної Ради України від 05.02.2019 No 2676-VIII “Про іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук” прийнято Рішення «Про тематики конкурсних робіт з питань розроблення проєктів законодавчих та нормативно-правових актів на іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук на 2024 рік та конкурсний відбір за 2023 рік». Цим рішенням Комітет затвердив 5 тематик конкурсних робіт на іменні стипендії 2024 року з питань розроблення проєктів законодавчих та нормативно-правових актів:

1. Соціально-педагогічна та психологічна реабілітація дітей, які постраждали внаслідок воєнних дій;
2. Реформування національної системи оплати праці вчителів в Україні;
3. Розвиток Національної системи кваліфікацій та її вплив на забезпечення взаємодії системи освіти та ринку праці, стимулювання системи освіти впродовж життя;
4. Правове регулювання і забезпечення підтримки наукової та інноваційної діяльності, державно-приватного партнерства у сфері науки в Україні;
5. Вимірювання та компенсація освітніх втрат дітей в Україні.

Оформлення та подання конкурсних робіт відбувається відповідно до вимог Інструкції з оформлення і подання документів на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених-докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів, затвердженої Рішенням Комітету від 15.12.2021, протокол No 90 (https://kno.rada.gov.ua/documents/st_vr/n_ak_st/75468.html).

Подання конкурсних робіт за визначеною Комітетом тематикою здійснюється щороку до 15 червня включно. У цьому разі подання претендента
відрізняється Анотацією відповідно до п. 2.5.6. зазначеної Інструкції. За цією процедурою наукова установа на підставі рішення Вченої ради готує клопотання про висунення претендента та його конкурсної наукової (науково-технічної) роботи на здобуття Стипендії та подає у двох примірниках його разом з рішенням Вченої ради, матеріалами претендента та однією електронною копією документів на флеш носії із супровідним листом безпосередньо до Комітету з питань освіти, науки та інновацій на адресу: вул. М. Грушевського, 5, Київ, 01008.

Комітет також повідомляє, що за інформацією Національної академії Служби безпеки України, визначеній керівництвом Служби безпеки України
відповідальним закладом за проведення конкурсних відборів робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на Премію Верховної Ради України молодим ученим та іменні стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук, затверджені відповідні інструкції для відбору конкурсних робіт Службою безпеки України на зазначені конкурси.

Затверджені:

Інструкція з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим, а також порядку їх розгляду;
Інструкція з оформлення і подання до Служби безпеки України документів і матеріалів, які містять відомості, що становлять державну таємницю, на здобуття іменних стипендій Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук, порядку їх розгляду та звітування стипендіатів.

З метою широкого залучення науковців до зазначених конкурсів відповідно до інформації Національної академії Служби безпеки України у поточному році продовжено терміни подання робіт, які містять відомості, що становлять державну таємницю, до Служби безпеки України:
на присудження Премії Верховної Ради України молодим ученим за 2023 рік до 1 травня поточного року включно; на здобуття іменних стипендії Верховної Ради України для молодих учених – докторів наук на 2024 рік до 30 травня поточного року включно.

454.01-25_14.04.2023

454.01-25_14.04.2023 додаток